Write your custom cms block content....... (block identifier 'price_popup_note_content', title 'Price Note' )
LaPur® madras - 20cm
LaPur er en perfekt madras, fremstillet af en højkvalitets koldskum samlet i én madras.
På grund af støbningen af LaPur madrassen, er madrassen inddelt i komfortzoner, så uanset kropsform og vægt, vil du altid kunne finde en LaPur madras der passer til dig. Samtidigt kan madrassen også byde på komfortzoner tilpasset personens højde.
De mange tubes i LaPur madrassen, fungerer som luftkanaler og kombineret med overfladestrukturen, sørger de for en ekstrem god luftcirkulation i LaPur madrassen.Betrækket på LaPur madrassen, er nemt at tage af og vaske og er fremstillet i førsteklasses naturmateriale og er modstandsdygtig over for mikroorganismer.
Godkendt af e-mærket
Fri fragt ved køb over 700 DKK i DK
Fast fragt på 29.- under 700 DKK i DK
60 dages ombytningsret på udvalgte madrasser
1200 m2 fysisk butik
Mærke | LaPur® |
---|---|
Model | LaPur Madras 20cm |
Produktionsland | Tyskland |
Andet | Aftageligt og vaskbart betræk, Nomite behandlet, Oeko-TEX® 100 Certificeret (beho 070288), Vaskbar ved 60 grader |
20cm høj kombinationsmadras af højkvalitets koldskum, med perfekt støtte til kroppen.
Fjedre som man kender det fra en almindelig springmadras, er i LaPur madrassen erstattet med tuber der fungerer på samme måde som en fjeder.
Læg mærke til at LaPur i hårdhed 5, er en meget fast madras, kun til dig som ønsker en virkelig hård madras.
Måske Danmarks bedste kundeservice, vi står klar til at hjælpe dig.
Vores ambition er og har altid været at give dig som kunde, den optimale rådgivning og vejledning. Både når det gælder købet af dyner og puder, men specielt når det drejer sig om køb af ny seng, lægger vi vægt på at du får den optimale vejledning.
![]() |
![]() |
Ring til os på telefon |
Eller send en e-mail |
Åbningstider
Mandag - Fredag | 10:00 - 17:30 |
---|---|
Lørdag | 10:00 - 14:00 |
Søndag | 10:00 - 15:00 |